سوالات متداول

چه افرادی در ایران مجاز به ثبت شرکت هستند؟

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی قادر به ثبت شرکت در ایران هستند. افراد خارجی می توانند با دریافت کد از سامانه ثبت شرکتها، هویت پیدا کرده و یکی از اعضای یک شرکت ایرانی شوند.

ثبت شرکتهای مختلف نیاز به چند عضو دارد؟

شرکت­های با مسئولیت محدود با حداقل ۲ عضو، سهامی خاص با ۳ عضو ( به همراه دو نفر بازرس یعنی جمعا 5 نفر )، سهامی عام با ۵ عضو و تعاونی با ۷ عضو قابل ثبت هستند.

 
برای دریافت این کارت فرد می بایست چه شرایطی در اختیار داشته باشد؟
  • شرایط دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی ایرانی
  • شرایط دریافت چنین کارتی برای افراد حقیقی اما از نوع غیر ایرانی
  • شرایط دریافت این کارت برای افراد حقوقی
آیا امکان انتقال علامت تجاری وجود دارد ؟

علاوه بر این شرط سنی بیست و سه سال تمام برای فرد حقیقی مطرح است.

چه لزومی دارد که برند و نشان تجاری حتما ثبت شود ؟

ثبت نشان تجاری در بیشتر موارد اختیاری است اما ثبت نشان به شما امکان می دهد که از اعتبار و شهرت برند خود دفاع کرده و در صورت بروز سو استفاده راحت تر طرح دعوا کنید.

ثبت برند به چه معناست ؟

 مهم ترین مزیت استفاده از برند مخصوص توسط هر شرکت و کمپانی ان است که مشتریان میتوانند به راحتی وجه تمایز میان کالاها و خدمات مجموعه های مختلف را تشخیص دهند و با اطمینان به مجموعه ی مربوطه اقدام به خرید محصولات ان تولیدی میکنند و یا از خدمات مختلف استفاده می نمایند.

 
توضیح کوتاه از دعاوی تجاری

الزام به ثبت نشان تجاری ، پذیرش یا رد تقاضای ثبت، اعتراضات گوناگون یا نشان های ثبت شده همه در زمره دعاوی ثبت نشان تجاری است.

 
کارت بازرگانی چیست؟

این کارت را می توان به منزله ی یک نوع مجوز برای فرد دارنده ی آن به شمار آورد که به وی اجازه می دهد تا به انجام تجارت مبادرت نموده و اقدام به صادر کردن و یا وارد نمودن اجناس و کالاها نماید.

تفاوت برند لاتین با برند فارسی چیست؟

منظور از برند فارسی آن دسته از اسامی هستند که در فرهنگ لغات دارای معنی و ریشه فارسی هستند. منظور از برند لاتین آن دسته از اسامی هستند که در آن‌ها از الفاظ غیرفارسی استفاده شده است. به عنوان نمونه نام تجاری یا لوگویی که در آن از عبارات انگلیسی 

مدت زمان لازم برای ثبت برند چقدر است؟
از زمانی که اظهارنامه توسط ما به اداره‌ی مربوطه ارسال می‌شود، ۳۰ تا ۴۰ روز کاری و جهت آگهی نوبت اول و ۲.۵ ماه جهت دریافت گواهینامه ثبت برند زمان لازم است. پس به طور کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند نزدیک به ۴ ماه است.
// با بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان

گروه حقوقی و ثبتی آرشا

// مرکز پشتیبانی

تیم پشتیبانی ما
همیشه به شما 24/7 کمک می کند

Call Now Buttonتماس بگیرید
توسعه و طراحی یافته توسط تیم طراحی و توسعه وب آماردوب